zaduszki 04W środę 2 listopada o godz. 8.30, we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny), została odprawiona w naszym kościele Msza św. koncelebrowana z nabożeństwem żałobnym za zmarłych.

Ksiądz  proboszcz Jan Zając w wygłoszonym Słowie Bożym mówił: „…Kościół dzisiaj wspomina tych wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli z tego świata, a którzy teraz pokutują za swe grzechy w czyśćcu. Chodzi o dusze, które odeszły z tego świata w łasce uświęcającej i są w przyjaźni z Panem Bogiem ale nie mogą wejść do nieba gdyż mają pewien dług jeszcze do spłacenia, np. nie naprawili do końca jakiś krzywd, które w swej słabości popełniły za życia tu na ziemi…”

„…Nadal możemy modlić się za naszych zmarłych jak i nasi zmarli mogą modlić się za nas, ale nie mogą modlić się za siebie. Nadal jesteśmy sobie potrzebni, jesteśmy na siebie zdani. Nadal pomimo tej granicy śmierci jesteśmy w stanie sobie pomagać…”

Na zakończenie Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo żałobne za zmarłych do pięciu stacji. Przy stacjach odmawiano modlitwy za zmarłych i śpiewano pieśni żałobne – kolejno za biskupów i kapłanów, krewnych, dobrodziejów, pochowanych w parafii i za wszystkich zmarłych