Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

lecie 26We wtorek 6 grudnia 2022 r. obchodziliśmy jubileusz 25-lecia erygowania naszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył ks. proboszcz Jan  Zając, z udziałem księży posługujących w parafii – ks. wikariusza Sylwestra Utnika i ks. Seniora Stanisława Wdowiaka.

Na początku uroczystej Mszy św. ks Jan Zając mówił o tym szczególnym dzisiejszym dniu ponieważ 6 grudnia 2022 roku obchodzimy 25 rocznicę erygowania, czyli powstania naszej parafii. 6 grudnia 1997 roku, Biskup Ordynariusz Wacław Świerzawski erygował parafię na Osiedlu Dzików w Tarnobrzegu. Dziękujemy Panu Bogu, że dzięki staraniom ks. prałata Michała Józefczyka mamy kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

-„Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za nasz kościół, za wspólnotę. Dziękujemy za tych wszystkich ludzi, ze świętej pamięci księdzem Prałatem Michałem Józefczykiem na czele za to, że zatroszczyli się o to aby parafia Miłosierdzia Bożego powstała.” – powiedział na początku Mszy św. ks. proboszcz Jan Zając.

-„Módlmy się za całą naszą wspólnotę parafialną, która przeżywa 25 rocznicę powstania naszej parafii, abyśmy byli zawsze wierni Chrystusowi i modlili się za siebie nawzajem. Módlmy się za tych, którzy się zatroszczyli aby ta parafia powstała, za świętej pamięci biskupa Wacława Świerzawskiego, który ją erygował, za świętej pamięci ks. prałata Michała Józefczyka i wszystkich ludzi dobrej woli, których nie jesteśmy w stanie teraz wymienić, którzy już odeszli z tego świata aby w niebie mogli radować się ze świętymi.” – mówił ks. proboszcz.

W ciągu roku są dwa dni, szczególnie ważne dla każdej świątyni: dzień jej patrona i rocznica jej poświęcenia. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem naszych imienin – w tym dniu w kościele obchodzona jest uroczystość odpustowa (często przenoszona – ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych – na najbliższą niedzielę).

Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Odtąd nie może on służyć żadnym świeckim celom.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.