benedykt

Bardzo serdecznie zapraszamy do naszej świątyni w czwartek 5 stycznia 2023 roku na godz. 13:00  na Mszę św. żałobną w intencji śp. papieża Benedykta XVI.

"Jezu, kocham Ciebie" - to ostatnie słowa wypowiedziane przez emerytowanego papieża Benedykta XVI przed śmiercią. Miał wypowiedzieć te słowa w języku niemieckim.
Emerytowany papież zmarł 31 grudnia 2022 r. w sobotę o godz. 9.34 w swej rezydencji w Ogrodach Watykańskich. O jego śmierci powiadomił papieża Franciszka osobisty sekretarz Benedykta XVI - arcybiskup Georg Gaenswein.

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz postanowił, aby w dniu pogrzebu papieża seniora Benedykta XVI, tj. 5 stycznia br. w każdym kościele parafialnym i rektoralnym sprawowana była Msza św. żałobna w jego intencji o godz. 13.00.