jaselkaW naszym kościele w środę 25 stycznia 2023 r. po Mszy św. wieczornej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Aktorami byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Obecnie w domu przebywa 66 mieszkańców w wieku od 6 do 76 lat.

Dzięki aktorom, tym malutkim i tym starszym, którzy z ogromnym zaangażowaniem weszli w swoje role na nowo przeżywaliśmy tajemnicę Bożego Narodzenia. Aktorzy występujący jasełkach wystawionych w naszej świątyni zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne a nawet akrobatyczne. Śpiewających artystów wspierał swoim głosem Pan organista Damian Lis.

Artyści z mokrzyszowskiego DPS stworzyli piękną świąteczną atmosferę a najmłodsi aktorzy dostarczyli nam wielu pięknych wzruszających wrażeń nie wypowiadając nawet jednego słowa. Wszystko było dopracowane, kolędy pięknie i głośno odśpiewane a tańce odtańczone z przytupami. Było to kolejne piękne i wzruszające wydarzenie w naszej świątyni.

Po Jasełkach siostra Teresa Bełza, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, podziękowała wszystkim za obecność, za ciepłe przyjęcie, za gromkie brawa i za dar serca. Dla chłopców, którzy kolejny raz zagościli w naszej świątyni, każdy odruch serca jest bardzo cenny. I te słodkości, które otrzymali od księdza proboszcza zostały też docenione przez chłopców, którzy serdecznie za nie podziękowali.

Po występie można było wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie darem serca.