Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

korowod 34W naszej parafii we wtorek 31 października 2023 r. o godz. 10.00 przeszedł barwny, radosny i rozśpiewany Korowód Świętych. Ideą korowodu było nie tylko przypomnienie postaci świętych, ale także promowanie wartości, tych najwyższych i najważniejszych w życiu każdego chrześcijanina. Korowód Świętych rozpoczął się przed pomnikiem Jana Pawła II umiejscowionego przy Szkole Podstawowej Nr 9 od powitania wszystkich uczestników przez ks. proboszcza Jana Zająca.

Uczestnikami korowodu byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9, dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 9 oraz nauczyciele, opiekunowie i rodzice. Dzieci przebrane za swoich patronów lub szczególnie popularnych świętych idąc ulicami tarnobrzeskiego osiedla Dzików ze śpiewem i muzyką przeszły na pod nasz Krzyż Misyjny. Tam ksiądz proboszcz Jan Zając i ks. Sylwester Utnik wspólnie ze wszystkimi pomodlili się za zmarłych i pobłogosławili uczestników Korowodu Świętych. Po wykonaniu wspólnych zdjęć pamiątkowych Korowód Świętych udał się w drogę powrotną do szkoły i przedszkola. Dzieci przed rozejściem się do swoich zajęć otrzymały słodkie upominki.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.