W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, który patronuje kierowcom, pielgrzymującym i podróżującym, a także wzywany jest o pomoc w czasie burzy i zarazy w czwartek 25 lipca 2024 roku podczas Mszy świętych  modlono się o bezpieczeństwo i odpowiedzialność dla kierowców. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa to wyjątkowa okazja, by wspólnie poprosić o bezpieczne podróże dla wszystkich, aby każda droga, którą się udajemy, była pod Bożą opieką i prowadziła nas z powrotem do domu szczęśliwie i bezpiecznie.

Po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 ksiądz proboszcz Jan Zając wraz z ministrantami wyszedł na przykościelny parking gdzie  pobłogosławił kierujących i ich pojazdy - te na czterech kółkach i te na dwóch – aby zawsze używali je mądrze i odpowiedzialnie.

Podczas poświecenia samochodów ministranci rozdawali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa trzymającego na rękach Dzieciątko Jezus. Na odwrocie obrazka znalazło się 10 przykazań dla kierowców.

Święty Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych Wschodu i Zachodu. Istnieje wiele legend o nim, często przeczących sobie wzajemnie. Jedna z najbardziej popularnych utrzymuje, że święty Krzysztof był olbrzymem, który pomagał ludziom, przenosząc ich przez rwący potok. Przeniósł również Dzieciątko Jezus. Stąd jego imię Krzysztof, co znaczy niosący Chrystusa. Jest patronem podróżujących, wzywa się Jego pomocy w czasie burzy, zarazy itd.