nowi ministranci 20W dniu kiedy obchodzona była uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Wspólnoty na rzecz Intronizacji NSPJ na uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostali przyjęci dwaj ministranci.

Ksiądz proboszcz Jan przyjął od nowych ministrantów w obecności rodzin, kolegów i pozostałych duszpasterzy przyrzeczenia, w których zobowiązali się m.in. do dobrego wypełniania swoich zadań, bycia dobrymi ludźmi oraz dawania przykładu innym. Chłopcy wzywali wstawiennictwa swojego patrona, św. Dominika Savio, by mogli wytrwale kroczyć za Jezusem i godnie wypełniać swoje obowiązki.
Na znak przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza nowi Ministranci, przy pomocy starszych kolegów „po fachu” nałożyli peleryny.
Ministrantom Krzysztofowi Kos i Piotrowi Szczepan życzymy by byli świadkami Chrystusa gdziekolwiek się znajdą, a szczególnie pełniąc swą posługę przy Ołtarzu. Służcie wspólnocie parafialnej z zaangażowaniem, radością i entuzjazmem. Niech nic nie zdoła was odciągnąć od dążenia do obranego celu.