uczn swiatniki 10W czwartek 16 czerwca 2016 roku w naszym Kościele Stacyjnym podejmowaliśmy uczniów klas VI Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Bilczy z parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Świątnikach - dekanat Klimontów.

Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej na zakończenie swojej „podstawowej” edukacji przyjechali do nas by przejść przez Bramę Miłosierdzia wspólnie dziekanem ks. kan. Ignacym Kozińskim, nauczycielami i rodzicami. O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. w intencji przybyłych uczniów, ich nauczycieli i rodzin, której przewodniczył dziekan Ignacy Koziński.
Po Mszy św. pielgrzymi zostali zaproszeni przez ks. proboszcza Jana do Domu Parafialnego na poczęstunek. Kolejnym punktem pobytu uczniów z parafii w Świątnikach w naszym mieście był oczywiście usytuowany nieopodal McDonald's.