brama brzeznica 406 września 2016 roku pielgrzymi z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i św. Leonarda z Brzeźnicy z dekanatu kozienickiego w diecezji radomskiej z ks. proboszczem Julianem Zającem przybyli do naszego Kościoła Stacyjnego by przejść przez Bramę Miłosierdzia.

Pielgrzymi w licznej pięćdziesięcioosobowej grupie wyruszyli do nas z Brzeźnicy o godz. 7.00 rano przez Sandomierz. W Sandomierzu zatrzymali się na kilka godzin by zwiedzić to zabytkowe miasto. O godz. 16.30 przyjechali do naszego miasta, gdzie zostali przywitani przez naszego proboszcza Jana (też Zająca). Po krótkiej modlitwie przy figurze Matki Bożej Niepokalanej pielgrzymi wspólnie z dwoma braćmi proboszczami Julianem i Janem przeszli przez symboliczną Bramę Miłosierdzia.

Następnie ksiądz kan. Julian Zając odprawił Mszę św. w intencji przybyłych pielgrzymów i ich rodzin oraz za zmarłych rodziców. Na początku Eucharystii serdecznie przywitał ks. Seniora Zbigniewa Towarka, który przez 8 lat pracował w Brzeźnicy. Zaprosił również pielgrzymów do skorzystania z sakramentu pokuty by mogli otrzymać odpust zupełny.  Mszę św. uświetnił swoją muzyką i śpiewem Pan Jan z Serbinowa za co otrzymał gromkie brawa. Ksiądz Zbigniew Towarek, również przywitał się z miłymi gośćmi, których poprosił by nigdy nie przestawali się modlić.
Na zakończenie Eucharystii ks. kan. Julian Zając pobłogosławił wszystkich relikwią św. Siostry Faustyny, którą następnie pielgrzymi mogli ucałować.

Pobyt w naszej parafii zakończył się wizytą w Domu Parafialnym, gdzie pielgrzymi zostali ugoszczeni ciastem i napojami oraz pamiątkowym zdjęciem przed wejściem głównym do kościoła.