Get Adobe Flash player

 

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś także I niedziela adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. W naszym kościele w dni powszednie Msze św. są o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, prosimy też o przygotowanie podpisanych serduszek, do losowania Matki Bożej.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum aza tydzień spotkanie młodzieży kl. II Gimnazjum, o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.
3. Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Taka świeca na naszym stole wigilijnym będzie widocznym znakiem więzi z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Anielskiej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Barbary, patronki górników. Odpust w kościele św. Barbary, w środę – św. Mikołaja bpa, w czwartek - św. Ambrożego bpa i dK. i I czwartek miesiąca, w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:30, 15:30 (po Godzinie Miłosierdzia) i o godz. 18:00.
6. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 9 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.
7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania ilektury.
8. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Pan Kościelny wraz z lektorem Mateuszem od dzisiaj roznoszą poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki poświęcone w świątyni, kierują nasze myśli ku istocie Bożego Narodzenia, które jest wydarzeniem świętym a nie handlowym. Łamanie się opłatkiem poświęconym przez kapłana, łączy nas z Bogiem i ludźmi oraz umacnia więź ze swoją wspólnotą parafialną. Przyjmijmy ten dar chleba, który w czasie Mszy św. staje się Ciałem Pańskim, a w naszych domach jednoczy nas, umacnia naszą miłość małżeńską, rodzinną i daje szansę pojednania, przebaczenia oraz otwiera na potrzeby biednych. Plan roznoszenia opłatków znajduje się także na tablicy ogłoszeń.
9. Już dziś prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych mieszkańców ulicy: Paderewskiego. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym.
10. Tarnobrzeskie Stowarzyszenie „Wsparcie” organizuje zbiórkę odzieży męskiej i bielizny pościelowej dla biednych. Zbiórka 10 grudnia od 10:00 do 15:00 na placu przy ul. Kopernika 3.
11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.