Get Adobe Flash player

 

1. Wchodzimy w czas refleksji nad tajemnicą wcielenia i cudem Bożego Narodzenia. Sam Bóg nie tylko zszedł na ziemię, ale stał się bezbronnym niemowlęciem, aby przynieść ludzkości tak bardzo potrzebny pokój i miłość. W imieniu własnym i wszystkich księży, życzę Wam, drodzy Parafianie i mili Goście, by Boże Narodzenie stało się dla Was i Waszych Rodzin czasem błogosławionego pokoju, przebaczenia, miłości i miłosierdzia – otwarcia się na drugiego człowieka i na mieszkającego w nim Boga. Niech Matka Boga i Kościoła ma Was wszystkich w swej opiece i czuwa nad Wami przez cały nadchodzący 2018 rok.
2. Dziś IV Niedziela Adwentu jak również Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy dziś tradycyjny post. Po Mszy św. można będzie zabrać światełko betlejemskie. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. W tym czasie zasiądziemy do stołu wigilijnego. Niech to będzie czas pokoju i radości. Powstrzymajmy się od picia alkoholu w tym dniu. Nie zapominajmy o wspólnym rodzinnym kolędowaniu. O godz. 24:00 Uroczysta Pasterka. Pół godz. przed Pasterką koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
3. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Nieustającej Pomocy.
5. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka klatka 7 i 8. Sprzątanie będzie w piątek po Mszy św.
6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Boże Narodzenie, Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7:00, we wtorek - Święto św. Szczepana, I męczennika. Msze św. jak w niedziele, w środę – św. Jana Ap. i Ew. w czwartek - św. Młodzianków, Męczenników.
8. 3 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Serdecznie zapraszamy. Po koncercie będzie zbiórka do puszki na hospicjum w Miechocinie.
9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ruchomej szopki i wystroju świątecznego naszej świątyni. Bóg zapłać.
10. Dziękujemy państwu Truniarzom, za kwiaty ofiarowane do kościoła.
11. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Przed przyjęciem księdza przygotowujemy na stole krzyż, świece, wodę święconą, Pismo św. i jak są dzieci zeszyty do religii. Ministranci zapowiadając kolędę podają przybliżony czas przybycia księdza, dlatego prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości oczekiwanie z całą rodziną na kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem. Szczegółowy plan kolędy na najbliższe dni jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 437 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.