1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, tzn. niedziela radości, przybliża nas do paschalnej radości, którą będziemy przeżywali uroczyście za trzy tygodnie.
2. Dziś gościmy po raz drugi w naszej parafii kwartet „Wyszywanka” z Tarnopola na Ukrainie. Dziękujemy za przybycie i ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Po Mszy św. można nabyć płytę a także wesprzeć ich działalność darem serca. Bóg zapłać.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. II Gimnazjum, a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst. oraz II i III klasy Gimnazjum, po Mszy św. o godz. 11:30 w ramach rekolekcji. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:15 nowenna do św. Józefa, a o 17:30 Gorzkie Żale.
4. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.
5. W środę o podjęcie adoracji prosimy Siostry z Róży Matki Bożej Licheńskiej.

6. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 6 klatka 7 i 8. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury. W gablotce i w gazetce parafialnej znajduje się program Rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się za tydzień w V niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o zaplanowanie swojego udziału w tych ćwiczeniach duchowych. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Cuber.
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – 5. Rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na Stolicę Piotrową, w sobotę – św. Gertrudy, odpust w Wielowsi.
9. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców ul. Kruczej i W Margaretkach, prosimy o przygotowanie Ciemnicy, zaś mieszkańców ul. Pawłowskiego, Szewery i Tarnowskiego (domki), prosimy o przygotowanie Bożego Grobu. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym i zaplanowaniu prac dekoracyjnych.
10. Ekstremalna Droga Krzyżowa z kościoła św. Barbary do Sulisławic (ok. 30 km.) dnia 23.03.2018 r. początek Mszą św. o godz. 22:00. Zapisy w kościele św. Barbary.
11. Tarnobrzeski Bank Żywności w punkcie na Dzikowie będzie wydawał produkty w poniedziałek od godz. 15:00 do 18:00. Prosimy o odbiór paczek.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.