1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie palm a po Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziś także zaczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do wyciszenia się, rozmodlenia i bardziej świadomego przeżywania tych dni.

2. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Jest to nasza jałmużna wielkopostna.
3. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z róży św. Józefa.
4. Najbliższy czwartek to już Wielki Czwartek, Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – początek Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Liturgii tych dni i wspólnego przeżywania tajemnic naszego Odkupienia. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

5. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Zbawiciela. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, nowenna do Miłosierdzia Bożego a po niej Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej, obowiązuje post ścisły. Jak co roku prosimy serdecznie członków Ochotniczej Straży Pożarnej o podjęcie warty przy Bożym Grobie.
6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów świątecznych od godz. 9.00 do godz. 13.00. Na ul. Dzikowskiej poświęcenie pokarmów będzie o godz. 10.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22.00.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto chrześcijańskie. Rezurekcja o godz. 6.00 pozostałe Msze o godz. 8.30, 1000, 11.30 i 18.00.
8. W tym tygodniu nie było sprzątania naszej świątyni. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 24 ( klatka 3, 4 i 5). Sprzątanie kościoła będzie w środę ok. godz. 18.45.
9. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców ul. Konf. Dzikowskiej 24, 26, 28 prosimy o przygotowanie Ciemnicy, zaś Mieszkańców ul. Konf. Dzikowskiej 5 i 7 prosimy o przygotowanie Bożego Grobu. Prace dekoracyjne rozpoczniemy jutro po Mszy św. wieczornej Grobu a we wtorek Ciemnicy.
10. Przypominamy, że pod tablicą hr. Tarnowskiego wyłożony jest Kosz Dobrego Serca, do którego możemy składać świąteczne dary dla potrzebujących. Wydawanie darów będzie w Wielką Sobotę w godz. 11.00 - 12.00.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
12. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach parafialnych oraz skorzystali ze spowiedzi św. rekolekcyjnej „Bóg zapłać”.
13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.
14. Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza na śniadanie wielkanocne, które odbędzie się 19 kwietnia o godz. 11.00 na Placu Bartosza Głowackiego. Spotkanie uświetni swoją obecnością Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Szczegóły na plakacie.
15. Tarnobrzeski PTTK organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową z Nowej Słupi na Święty Krzyż w dniu 18 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
16. Ośrodek Rehablilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnobrzegu rozprowadza dziś ozdoby świąteczne, dochód przeznaczony jest na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych.