1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej, a za tydzień spotkanie młodzież kl. VII Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz.17:00 spotkanie Róż Różańcowych, a o 17:30 nabożeństwo różańcowe.

2. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.

3. Dziś rozpoczniemy 52 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Licheńskiej.

5. W tym tygodniu nie było sprzątania świątynię. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 9 klatka 9, 10 i 11. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza, we wtorek – 30.r. sakry Bpa Seniora Edwarda Frankowskiego, w środę – Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post, w czwartek – św. męczenników Perpetuy i Felicyty, w piątek – św. Jana Bożego oraz dzień modlitw w intencji kobiet.

8. Już w najbliższą środę początek Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Tego dnia będą Msze św. o godz. 8:30, 15:30 i 18:00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania naszych głów popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy), do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Niech Wielki Post staje się dla nas czasem autentycznego nawrócenia i jeszcze silniejszego przylgnięcia do Chrystusa.

9. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W piątki o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

10. W tym tygodniu będziemy przeżywać Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości. W związku z tym w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa pod figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa na Serbinowie, gdzie wraz z mieszkańcami innych tarnobrzeskich parafii zakończymy naszą modlitwę. Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

11. W tym tygodniu planujemy zakończyć prace remontowe zakrystii i zaplecza. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca. Prośmy Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo, abyśmy mogli jak najlepiej wykonać tę ważną i wielką inwestycję. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tego dzieła.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.