Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś także I niedziela adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. W naszym kościele w dni powszednie Msze św. są o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, prosimy też o przygotowanie podpisanych serduszek, do losowania figury Matki Bożej.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej, a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst., o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

3. „To jest Ciało Moje za życie świata”. Pod takim hasłem rozpoczynamy IV Kongres Eucharystyczny Diecezji Sandomierskiej.

4. Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Taka świeca na naszym stole wigilijnym będzie widocznym znakiem więzi z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa.

6. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Nieustającej Pomocy.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbary, patronki górników. Odpust w kościele św. Barbary, w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek - św. Mikołaja bpa, patrona dobroci i I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17:15, w sobotę – św. Ambrożego, I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych.

8. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 6 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

9. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

10. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Pan Kościelny z panem Organistą od dzisiaj roznoszą poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki poświęcone w świątyni, kierują nasze myśli ku istocie Bożego Narodzenia, które jest wydarzeniem świętym a nie handlowym. Łamanie się opłatkiem poświęconym przez kapłana, łączy nas z Bogiem i ludźmi oraz umacnia więź ze swoją wspólnotą parafialną. Przyjmijmy ten dar chleba, który w czasie Mszy św. staje się Ciałem Pańskim, a w naszych domach jednoczy nas, umacnia naszą miłość małżeńską, rodzinną i daje szansę pojednania oraz otwiera na potrzeby biednych. Plan roznoszenia opłatków znajduje się także na tablicy ogłoszeń.

11. Już dziś prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych mieszkańców ulicy Marczaka 9. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

13. W sobotę z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Maria Pytel z ul. Paderewskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej. Wieczny odpoczynek …

 

Loading...

 

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.