1. Zawsze w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, w tym roku z powodu pandemii zachęcamy do obejrzenia rekolekcji diecezjalnych prowadzonych on-line w dniach od 29 marca do 1 kwietnia o godz. 18:00. Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku. Zachęcamy do modlitwy w domach o godz. 20:30 (odmawiając cząstkę różańca i koronkę do Bożego Miłosierdzia). Na ten trudny czas pandemii a zarazem czas wielkopostny, zaufajmy Maryi i Jezusowi. Jezu ufam Tobie.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa.

3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Licheńskiej.

4. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.

5. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Słomki 3 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców z ul. Paderewskiego prosimy o przygotowanie Ciemnicy, zaś mieszkańców z ul. Tarnowskiego 6 prosimy o przygotowanie Bożego Grobu. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym i zaplanowaniu prac dekoracyjnych.

8. Ze względu na trwający stan epidemii obowiązują zaostrzone przepisy sanitarno-epidemiczne oraz wytyczne Konferencji Episkopatu Polski. W Mszach św. i Nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 5 uczestników nie licząc osób koniecznych do posługi liturgicznej. W związku z tym, w dni powszednie wieczorem będą dodatkowo sprawowane Msze św. o godz. 17:00, 17:30 i 18:00. W czasie Mszy św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

9. Odwiedziny chorych przed świętami tylko po zgłoszeniu telefonicznym przez Rodzinę.

10. W I sobotę miesiąca 4 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej o godz. 12:00 odbędzie się Msza św. z zawierzeniem naszego miasta pod opiekę Matki Bożej. Zapraszamy do duchowej łączności przez TVL.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.