1. Dzisiaj zbiórka do puszki na potrzeby Caritas z okazji zakończonego Tygodnia Miłosierdzia. O godz.15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory i Msza św.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży MB Anielskiej.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek – św. Joanny Beretty Molla, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w piątek – św. Józefa, rzemieślnika. I piątek miesiąca, od godz. 17:00 spowiedź św. Pierwszy dzień maja. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz.17:30. w sobotę – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, uroczystość przeniesiona z niedzieli. Msze św. jak w każdą niedzielę, jest to także 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. I sobota miesiąca, jeszcze nie ma odwiedziny chorych. Do chorych udajemy się tylko na indywidualne zaproszenie.

4. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 9 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Stowarzyszenie „Tarnobrzeski Bank Żywności” zaprasza po odbiór paczek żywnościowych w poniedziałek 27 kwietnia br. w godz. od 14:00 do 17:00. Prosimy o odbiór paczek w wyznaczonym terminie.

6. W środę z Bożą pomocą rozpoczynamy prace na chórze przy budowie piszczałkowych organów. Prace te zostały zaplanowane dużo wcześniej i częściowo już wykonane w pracowni. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo, abyśmy mogli jak najlepiej je wykonać. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tego dzieła.

7. Z piątku na sobotę (1/2 maja 2020 r.) odbędzie się w naszej parafii nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18:00 a zakończy w sobotę Mszą św. o godz. 7:00. O godz. 20:30 wspólnie odmówimy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Po Apelu indywidualnie będziemy trwali przed Panem Jezusem obecnym w Hostii w modlitwie uniżenia. Kościół przez całą noc będzie otwarty. Serdecznie zapraszamy na wspólne i osobiste czuwanie. Osoby chętne prosimy wpisać się na listę na wybraną godzinę adoracji, żeby Pan Jezus nie był sam. Lista znajduję się za ławkami na stoliku.

8. Przez miesiąc maj będziemy przygotowywać się do zawierzenia Matce Bożej oraz oddanie się w niewolę miłości Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Niech to będzie okres wewnętrznego i zewnętrznego wyciszenia się oraz ufnej modlitwy do Maryi.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Pana śp. +Zofia Korczak z ul. Dzikowskiej. Pomódlmy się za zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek …