1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. misjonarza Jacka Hutmana, który pracuje w Kamajach na Białorusi. Dziękujemy Mu za jego obecność wśród nas, wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy świętej możemy złożyć nasz dar serca do puszki dla osób potrzebujących na wschodzie, gdzie pracuje ks. Jacek. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ i procesja Eucharystyczna. Z okazji Oktawy Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W środę o podjęcie adoracji w czasie nowenny prosimy siostry z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W naszym kościele o godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla do 4 ołtarzy. Zapraszamy dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, panów strażaków i wszystkich, którzy pragną czynnie uczestniczyć w procesji. Po procesji poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała oraz rodzinom z wyznaczonych ulic, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy - „Bóg zapłać”.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek – Zakończenie Oktawy Boże Ciało, w piątek – Uroczystość NSPJ i zakończenie roku szkolnego. Msze św. o godz. 800 – z udziałem dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i po południu o godz. 16.00 i 18.00, w sobotę – Niepokalanego Serca NMP i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
6. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 9 (klatka 7 i 8). Pierwsze sprzątnie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
8. W ostatnim tygodniu ofiarę na kościół złożyli: z ul. Słomki 3 – 50zł., z ul. Dzikowskiej – 50zł. Za wszystkie ofiary i ludzką życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
9. Organizujemy wraz z Akcją Katolicką pielgrzymkę na Św. Krzyż dn. 6 lipca br. z okazji Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. Wyjazd w niedzielę 6 lipca o godz. 7.15 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt tyko ubezpieczenie 5zł. Przejazd autokarem gratis. Zapisy do przyszłej niedzieli.
10. Tygodnik „Niedziela” organizuje pielgrzymkę do Włoch od 15 do 25 sierpnia br. koszt 1850zł. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Liczba miejsc ograniczona, chętnych prosimy o szybki kontakt.
11. Biuro Podróży GROM-TUR organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 10 – 17 września br. szczegóły na stronie internetowej naszej parafii lub w Biurze Podróży.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.