1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz.17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o 17:30 nabożeństwo różańcowe i litania do NSPJ. Dziś urodziny ks. wikariusza Piotra Gaj. Otoczmy Go naszą modlitwą.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Anielskiej.

3. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 3 i 4. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 po niej procesja do czterech ołtarzy, po procesji Msza św. ok. godz. 10:45 i 18:00. Zaplanujmy swój udział we Mszy św. i procesji. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła, w piątek – 21. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Wielowsi i w Sandomierzu, w sobotę – św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła, 11. rocznica nominacji ks. prał. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Diecezji Sandomierskiej.

5. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańców ul. Konfederacji Dzikowskiej 5 – I ołtarz, ul. Tarnowskiego 26 – II ołtarz, ul. Tarnowskiego 28 – III ołtarz, ul. Konfederacji Dzikowskiej 7 – IV ołtarz. Stelaże prosimy pobrać w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Trwają prace na chórze przy budowie piszczałkowych organów. Zakończenie prac planujemy na miesiąc wrzesień. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo, abyśmy mogli jak najlepiej je wykonać. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tego dzieła.

8. Zespół Szkół im. ks. St. Staszica „Górnik” ogłasza nabór absolwentów klas ósmych na rok szkolnych 2020/2021. Szczegóły na plakacie.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.