W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia.
Bóg zapłać.

1. Dziś rozpoczynamy 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, za tydzień wesprzemy akcję MIVA Polska, ofiarą do puszki na środki transportu dla misjonarzy. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory i litania do Krwi Chrystusa Pana.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Anielskiej.

3. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 6 klatka 3 i 4. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Czesława, w środę – św. Marii Magdaleny. Odpust w Miechocinie, suma o godz. 10:30, w czwartek – św. Brygidy, Patronki Europy, w piątek – św. Kingi, w sobotę – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, Patrona podróżujących, po Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców, by owocnie służyli innym i unikali wypadków, to także dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, otoczmy modlitwą naszego Pasterza.

5. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

6. Zapraszamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka, z racji pandemii, ma odbyć się w formie "sztafetowej" tzn. każdego dnia inna grupa dojeżdża na szlak i pielgrzymuje do tronu Matki Bożej, po czym wraca do domu. Grupa św. Barbary będzie pielgrzymować 10 sierpnia ze Szczekocin do Dąbrowna. Zapisy do 28 lipca br. Szczegóły na plakacie.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Pana: śp. +Teresa Batorska z ul. Konf. Dzik. 10 i śp. +Eugenia Bożek z ul. Dzikowskiej. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich. Wieczny odpoczynek …