1. Dziś wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – z tej okazji modlitwą otaczamy wszystkich rodziców i starszych.

2. Dziś zbiórka do puszki na Misje Miva Polska. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory i litania do Krwi Chrystusa Pana.

3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Fatimskiej.

4. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 6 klatka 5 i 6. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w środę – św. Marty, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK, I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych.

6. Przed nami miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi i religijnymi; jest to także miesiąc trzeźwości - prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków.

7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

8. Trwają prace na chórze przy budowie piszczałkowych organów. W minionym tygodniu zostały przywiezione dwie wiatrownice. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo, abyśmy mogli jak najlepiej je wykonać. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tego dzieła.

9. Zapraszamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka, z racji pandemii, ma odbyć się w formie "sztafetowej" tzn. każdego dnia inna grupa dojeżdża na szlak i pielgrzymuje do tronu Matki Bożej, po czym wraca do domu. Grupa św. Barbary będzie pielgrzymować 10 sierpnia ze Szczekocin do Dąbrowna. Zapisy do 28 lipca br. Szczegóły na plakacie.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Pana: śp. +Mieczysław Janowski z ul. Konf. Dzik 7. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego. Wieczny odpoczynek …