1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.

3. Dziś w parafii św. Barbary o godz. 19:00 zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 10 sierpnia. Zachęcamy do udziału.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość w rodzinach i narodzie.

5. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Licheńskiej.

6. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 6 klatka 7 i 8. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Jana Mari Vianneya. Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki „sztafetowej” z Sandomierza na Jasną Górę, w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – I piątek miesiąca, od godz. 17:15 spowiedź św. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka, w sobotę – św. Dominika.

8. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

9. Trwają prace na chórze przy budowie piszczałkowych organów. W minionym tygodniu zostały przywiezione kolejne elementy organów i pozłocone elementy prospektu. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o błogosławieństwo, abyśmy mogli jak najlepiej je wykonać. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami.
Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tego dzieła.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.