Get Adobe Flash player

1. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych. Dziś I niedziela adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. W naszym kościele w dni powszednie Msze św. są o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, prosimy też o przygotowanie podpisanych serduszek, do losowania figury Matki Bożej.

2. Od dziś rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na profilu Facebook Diecezji Sandomierskiej oraz kanale YouTube, każdego dnia o godz. 19.00 będzie transmisja Nowenny z kaplicy Sióstr Służek NMP Niepokalanej z Sandomierza. W tym czasie będziemy modlić się o zdrowie dla naszego Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, wszystkich chorych, a także o potrzebne siły dla służby zdrowia. Wszystkich zapraszamy do modlitwy w tej szczególnej intencji (list Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza do wiernych).

3. Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Taka świeca na naszym stole wigilijnym będzie widocznym znakiem więzi z potrzebującymi.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Ostrobramskiej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Ap., w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – św. Barbary, patronki górników. Odpust w kościele św. Barbary, I piątek miesiąca od godz. 17:15 spowiedź św. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie, w sobotę – I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych.

6. W tym tygodniu nie było sprzątania naszej świątyni. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Fabrycznej, św. Onufrego i Tarninowej. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

8. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele pod chórem (w tym roku ze względu na pandemię nie będą roznoszone). Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki poświęcone w świątyni, kierują nasze myśli ku istocie Bożego Narodzenia, które jest wydarzeniem świętym a nie handlowym. Łamanie się opłatkiem poświęconym przez kapłana, łączy nas z Bogiem i ludźmi oraz umacnia więź ze swoją wspólnotą parafialną. Przyjmijmy ten dar chleba, który w czasie Mszy św. staje się Ciałem Pańskim, a w naszych domach jednoczy nas, umacnia naszą miłość małżeńską, rodzinną i daje szansę pojednania oraz otwiera na potrzeby biednych.

9. Już dziś prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych mieszkańców ulicy Konf. Dzikowskiej 6,8,10 i 12. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.