1. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Trzeźwości. Celem Tygodnia jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz na wartość abstynencji. Dziś wspomnienie św. Cyryla i Metodego – modlitwa za narody słowiańskie oraz wspomnienie św. Walentego – dzień modlitw w intencji narzeczonych, zakochanych i przygotowujących się do małżeństwa. O godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podstawowej, a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VI Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory.

2. Jutro 1 rocznica konsekracji naszego kościoła, przeznaczenia na wyłączną własność Bożą. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. w rocznicę poświęcenia świątyni.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Józefa.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży MBNP.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Tego dnia będą Msze św. o godz. 8:30, 15:30 i 18:00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania naszych głów popiołem na znak pokuty. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na potrzeby Caritas. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy), do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Niech Wielki Post staje się dla nas czasem autentycznego nawrócenia i jeszcze silniejszego przylgnięcia do Chrystusa.

6. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W piątki o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 8. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

8. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Sopoćki, imieniny św. s. Faustyny i 1 rocznica konsekracji naszego kościoła, w środę – rozpoczęcie Wielkiego Postu – Środa Popielcowa.

10. Dziękujemy p. Piotrowi za naprawienie pieca grzewczego w kościele. Bóg zapłać.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.
12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. +Helena Krupka z ul. Wiejskiej i śp. +Wojciech Serafin z ul. Paderewskiego. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich. Wieczny odpoczynek …