1. Dziś gościmy w naszej parafii O. Wiktora z parafii Matki Bożej Loretańskiej w Mińsku. Otaczamy Go naszą modlitwą i po Mszy św. wesprzemy darem serca. Dziś w kościele w całej Polsce dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst. a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcenie medalików dzieciom kl. III, Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

2. W naszym kościele w adwencie w dni powszednie Msze św. są; o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach otrzymują pamiątkowe obrazki i losują figurkę Matki Bożej.

3. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Zachęcamy do nabywania.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Mikołaja, patrona dobroci, we wtorek – św. Ambrożego, w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 8:30, 11:30 po Mszy św. Godzina Łaski (12:00 – 13:00), po Godzinie Miłosierdzia o 15:20 i o godz. 18:00, w piątek – NMP z Loreto.

6. Spowiedzi św. adwentowa odbędzie się 22 grudnia (środa) od godz. 15:00 do 19:00. Zaplanujmy swój udział.

7. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Paderewskiego od 1 do 30. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

8. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury

9. Pod chórem będzie stał kosz „Dobrego serca” do którego można składać produkty żywnościowe dla potrzebujących na nadchodzące święta.

10. Poświęcone opłatki roznosi p. Organista. Z powodu przeziębienia przerwał roznoszenie opłatków.

11. Opłatki poświęcone w świątyni, kierują nasze myśli ku istocie Bożego Narodzenia, które jest wydarzeniem świętym a nie handlowym. Łamanie się opłatkiem poświęconym przez kapłana, łączy nas z Bogiem i ludźmi oraz umacnia więź ze swoją wspólnotą parafialną. Przyjmijmy ten dar chleba, który w czasie Mszy św. staje się Ciałem Pańskim, a w naszych domach jednoczy nas, umacnia naszą miłość małżeńską, rodzinną i daje szansę pojednania w rodzinie.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. +Krzysztof Zbroszczyk z ul. Jaśminowej. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.