1. Dzisiaj rozpoczynam 55. Tydzień Trzeźwości. Celem Tygodnia jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz na wartość abstynencji.

2. Dziś zbiórka do puszki na Ukrainę. Za każdy dar serca Bóg zapłać. Dodatkowo do kosza DOBREGO SERCA można składać trwałe, długoterminowe artykuły żywnościowe, które będą również przekazane uchodźcom.

3. Dziś o godz. 10:00 spotkanie rodziców i dzieci kl. III Szkoły Podstawowej, a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży MBNP.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Tego dnia będą Msze św. o godz. 8:30, 15:20 i 18:00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania naszych głów popiołem na znak pokuty. Ofiary złożone na tacę będą przekazana na potrzeby Caritas (wsparcie dla Ukrainy). Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy), do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Niech Wielki Post staje się dla nas czasem autentycznego nawrócenia i jeszcze silniejszego przylgnięcia do Chrystusa.

6. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W piątki o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz.17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości. W związku z tym w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa pod figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa na Serbinowie, gdzie wraz z mieszkańcami innych tarnobrzeskich parafii zakończymy naszą modlitwę (o g. 19:30). Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Kruczej i W Margaretkach. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w środę – rozpoczęcie Wielkiego Postu – Środa Popielcowa, w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – święto św. Kazimierza, Królewicza, I piątek miesiąca od godz. 17:15 spowiedź św. o 17:30 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00 o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia, później indywidualna adoracja i o godz. 24:00 zakończenie nocnej adoracji. Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie, w sobotę – I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych, a o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

10. Fundacja „Ciepło i Serce” zwraca się z prośbą o podarowanie 1 % podatku na budowę hospicjum w Tarnobrzegu – Miechocinie. Na stoliku wyłożone są okolicznościowe folderki, które można sobie zabrać.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. +Natalia Sowa z ul. Konf. Dzik. 8 i śp. +Bronisław Napieraj z ul. Wiejskiej. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich. Wieczny odpoczynek …