1. Dzisiaj święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z młodzieżą wszystkich klas gimnazjalnych, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. Dziś rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”.
3. W kościele św. Barbary dziś o godz. 15.00 spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy z grupy św. Barbary.
4. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.
5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Bolesnej, we wtorek – św. Męczenników: Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za młodzież i dzieci oraz poświęcimy plecaki uczniom kl. I, prosimy także rodziców dzieci kl. I o przybycie, w sobotę – św. Męczenników: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.

6. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 26 (1 i 2). Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
7. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego jest płyta z II częścią Dzienniczka św. siostry Faustyny.
8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową dn. 4 października tj. sobota, do Częstochowy. Zapisy do 25 września. Koszt 50zł.
9. Od 19-21 września w Sandomierzu odbędzie się XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zachęcamy młodzież naszej parafii do zaplanowania swojego udziału. Zapisy do dzisiaj.
10. Wznawiamy próby chóru. Zapraszamy chórzystów i nowe osoby chętne w każdą środę na godz. 19.00 na próbę chóru do domu parafialnego.
11. W przyszłą niedzielę 21 września po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dzieci kl. II przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.