1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i wspomnienie św. s. Faustyny. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i ucałowanie relikwii s. Faustyny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne, a ofiary złożone do puszki są przeznaczone na Caritas. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży kl. III gimnazjum, o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. misjonarza Stanisława Bożętke, który przygotuje nas duchowo na przyjęcie 19 października, św. Michała Archanioła w znaku figury z sanktuarium w Gargano.
4. W przyszłą niedzielę Dzień papieski - zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie młodzieży z kl. II gimnazjum.
5. Rozpoczęliśmy październik miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe na godz. 17.30. Dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki. Zatroszczmy się o ich udział w nabożeństwie.

6. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Anielskiej.
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – NMP Różańcowej, o godz. 18.00 poświęcenie różańców dzieciom kl. II przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka, Patrona diecezji.
8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 28 ( 3 i 4). Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
9. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego jest płyta z III cz. Dzienniczka św. s. Faustyny.
10. Dziękujemy p. Waldemarowi za wykonanie i zamontowanie uchwytu na kotarę nad drzwiami, a także Róży św. Józefa za ufundowanie żarówek do żyrandola. Bóg zapłać.
11. Jak wszyscy widzimy od 23 września trwają prace związane z ogrodzeniem naszej świątyni i uporządkowaniem terenu wokół niej. Cieszymy się, że tak wiele osób bardo pozytywnie ocenia tę inwestycję. Kilka osób wyrażało do nas kapłanów podziw, że te prace są tak starannie i szybko prowadzone. Dlatego już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać p. Stefanowi Skowronowi właścicielowi firmy Sko-bud, który podjął się tej inwestycji i wspiera nas swym doświadczeniem i wiedzą. Jest także przygotowywany, plac i fundament pod figurę Matki Bożej Niepokalanej, która stanie naprzeciw figury Pana Jezusa Miłosiernego. Jeszcze raz firmie Sko-bud jak i tym wszystkim, który to dzieło wspierają modlitwą i ofiarą, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.