Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

1. Dzisiaj o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną, w której przygotowujemy się już do uroczystego wprowadzenia uchwał III Synodu Sandomierskiego do świątyni. Dokona się to w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00. Uchwały Synodalne dotyczą struktur kościelnych, działalności Kościoła, szeroko pojętego duszpasterstwa i dóbr doczesnych Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

5. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 24, klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek a drugie w czwartek.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa Jana Chrzciciela, w czwartek – dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny, I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – I piątek miesiąca, od godz. 17:15 spowiedź św. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:30 wspólny Różaniec, a o godz. 24:00 zakończenie nocnej adoracji, w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych, a o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

8. Kończą się wakacje. W czwartek (1 września) rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny z tej racji Msza św. o godz. 8:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty (będzie to już spowiedź św. pierwszopiątkowa). Spowiadamy codziennie półgodziny przed Mszą św.

9. W dniach 9-10 września Legion Maryi organizuje 2-dniową pielgrzymkę na Jasną Gorę. Wyjazd w piątek o godz. 15:30 a powrót w sobotę ok. godz. 18:00. Zapisy do 5 września. Serdecznie zapraszamy.

10. W niedzielę 4 września w tarnobrzeskim klasztorze dominikanów odbędzie się kolejna część świętowania Jubileuszu 100-lecia parafii oraz 800-lecia przybycia dominikanów do Polski. Suma odpustowa o godzinie 12:30. Więcej informacji w mediach społecznościowych klasztoru.

11. W sobotę 10 września z klasztoru dominikanów wyruszy pielgrzymka do Sulisławic. Zapisy w klasztorze od 3 do 5 września. Więcej informacji na stronie internetowej.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.