Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela synodalna. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz.10:00 uroczyste wniesienie do świątyni uchwał Trzeciego Synodu Diecezji Sandomierskiej. Zachęcamy by zapoznać się z treścią uchwał, w których znajdziemy rozstrzygnięcia spraw dotyczących funkcjonowania diecezji, parafii oraz duszpasterstwa.

3. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej, za tydzień spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podstawowej. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.

4. W przyszłą niedzielę 11 września o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich Ks. Prałata Stanisława Wdowiaka. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.

5. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Licheńskiej.

6. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 24 klatka 3, 4 i 5 . Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – święto Narodzenia NMP. Msze św. o godz. 8:30, 15:20 i 18:00.

8. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

9. W dniach 9-10 września Legion Maryi organizuje 2-dniową pielgrzymkę na Jasną Gorę. Wyjazd w piątek o godz. 15:30 a powrót w sobotę ok. godz. 18:00. Zapisy do 5 września. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę 10 września odbędzie się tarnobrzeska pielgrzymka do sanktuarium w Sulisławicach. Wszystkie grupy wyruszają z parafii OO. Dominikanów; grupa piesza wychodzi o godz. 8.00, grupa biegowa i rowerowa o godz. 9.00, natomiast autokarowa wyjeżdża o godz. 11.00. O godz. 13.00 Msza św. w Sulisławicach. Powrót autokarem ok. godz. 15.00. Zapisy u OO. Dominikanów.

11. W przyszłym tygodniu przypada 25 rocznica Intronizacji NSPJ w naszym mieście oraz 15 rocznica Intronizacji w naszych tarnobrzeskich parafiach. Dlatego w dniu 12 września ponowimy parafialny i osobisty akt intronizacji, zaś w dniu 13 września w parafii na Serbinowie odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 18:00.

12. Wspólnota Dzieła dla Intronizacji NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium na Świętym Krzyżu w dniu 14 września. Informacje u animatorów Wspólnoty.

13. Od dzisiaj w naszej świątyni posługę kościelnego rozpoczął p. Marian. Bardzo się cieszymy i życzymy bł. Bożego i radości ze służby Bogu i parafii.

14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.