1. Dziś w kościele w całej Polsce dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VIII Szkoły Podstawowej a za tydzień spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcenie medalików dzieciom kl. III. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiaj odpust w kościele św. Barbary.

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, prowadzi kwestę „sianko bożonarodzeniowe”. Zachęcamy do wsparcia.

3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Ojca Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Sulisławskiej O. Edwarda Żakowicza, z zakonu Zmartwychwstańców. Odkryje przed nami nowe tajemnice wizerunku sulisławskiego, cudownego obrazu i zapozna nas z projektem „Sanktuarium Sulisławice – Miejsce Cudowne”. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia projektu przez złożenie cegiełki. Zapraszamy do włączenie się w to dzieło.

4. W naszym kościele w adwencie w dni powszednie Msze św. są o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach otrzymują pamiątkowe obrazki i losują figurkę Matki Bożej.

5. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Zachęcamy do nabywania.

6. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Mikołaja, patrona dobroci oraz 25. rocznica erygowania naszej parafii. Msza św. dziękczynna o godz. 18:00, w środę – św. Ambrożego, w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7:00, 11:30 po Mszy św. Godzina Łaski (12:00 – 13:00) i o godz. 18:00, w sobotę – NMP z Loreto.

8. Spowiedzi św. adwentowa odbędzie się 15 grudnia (czwartek). W godz. 10:00 – 12:00 i 15:30 – 17:30. Zaplanujmy swój udział.

9. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 5 i 6. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

10. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

11. Pod chórem będzie stał kosz „Dobrego serca” do którego można składać produkty żywnościowe dla potrzebujących na nadchodzące święta.

12. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. JPII wraz z naszą parafią organizują Misyjny Konkurs Adwentowy. Zachęcamy rodziców i dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. +Mirosław Wieczorek z ul. Tarnowskiego 28. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.