1. Dziś gościmy O. Edwarda Żakowicza, Kustosza Sanktuarium MB Bolesnej w Sulisławicach.

2. Dziś o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VII szkoły podstawowej, na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste poświęcenie medalików dzieci kl. III, o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory.

3. Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II (wychowawcy i dzieci ze świetlicy szkolnej) prowadzą kiermasz ozdób świątecznych z „Misyjnego Konkursu Adwentowego”. Ofiary zebrane będą przekazane dla dzieci z RPA.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Ostrobramskiej.

5. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 7 i 8. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

6. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Parafialna spowiedź adwentowa odbędzie się 15 grudnia br. tj. w czwartek w godz. od 10:00 do 12:00 i od 15:30 do 17:30. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

8. Pod chórem stoi kosz „Dobrego serca” do którego można składać produkty żywnościowe dla potrzebujących na nadchodzące święta.

9. Do chorych przed świętami udamy się w piątek, 23 grudnia br. od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, których nie odwiedzamy w I soboty miesiąca.

10. Mieszkańców ul. Konf. Dzik. 24, 26 i 28, prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Ubieranie choinek planujemy w sobotę 17 grudnia od godz. 10:00. Panów Strażaków prosimy o przywiezienie choinek.

11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – NMP z Guadalupe, we wtorek – św. Łucji dz. i m. 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

12. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Klubu Rodzica, które odbędzie się w najbliższy piątek 16 grudnia o godz. 17:30 w budynku Administracji Osiedla „Dzików” ul. Tarnowskiego 1. Szczegóły na plakacie.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.