1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, zdrowia, abyście doświadczyli obecności Boga, pozwalając Mu narodzić się w swoich sercach. Niech ten czas skłoni nas do wyciągnięcia ręki i przekazania znaku pokoju. Oby nikt z Was nie czuł się samotny, ale doświadczał miłość od Boga i bliźnich.

2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym.

3. W środę o pojęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Anielskiej. W sobotę ostatni dzień Starego Roku o godz. 17:30 uroczyste nieszpory. Po nieszporach Msza św. na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie.

4. Spotkanie opłatkowe, Róż Różańcowych, Kółek Koronkowych i wszystkich Wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się 1 stycznia o godz. 15:00 rozpocznie się Godziną Miłosierdzia a zakończy nabożeństwem różańcowym o godz. 17:30.

5. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Szczepana, we wtorek – święto św. Jan Apostoła i Ewangelisty, w środę – święto świętych Młodzianków, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w piątek – święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w sobotę – św. Sylwestra I, papieża, ostatni dzień Starego Roku, w niedzielę – 1 stycznia 2023 r., Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 11 i 12. Pierwsze sprzątanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

8. We wtorek po dwuletniej przerwie rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Przed przyjęciem księdza przygotowujemy na stole krzyż, świece, wodę święconą, Pismo św. i jak są dzieci zeszyty do religii. Ministranci zapowiadając kolędę podają przybliżony czas przybycia księdza, dlatego prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości oczekiwanie z całą rodziną na kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do nas.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.