1. Papież senior Benedykt XVI 31.12.2022 r. odszedł do Domu Ojca. Pogrzeb odbędzie się 5.01. 2023 r. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych, Kółek Koronkowych i wszystkich Wspólnot działających przy naszej parafii, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy Orszak Trzech Króli.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

5. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 6 klatka 1 i 2 . Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bb. ddK., w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego i I piątek miesiąca. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie o godz. 24:00. Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie, w sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

8. Trwa wizyta duszpasterska. Już teraz, dziękujemy za dotychczasową życzliwość, wspólną modlitwę i serdeczne przyjęcie. Ministranci zapowiadając kolędę podają przybliżony czas przybycia księdza, dlatego prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości oczekiwanie z całą rodziną na kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do nas. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej i w gablocie pod chórem.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.