1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Maciej Miętek, kanclerz diecezji Warszawsko-Praskiej. Zapraszamy wszystkich do codziennego uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych. Zaplanujmy swój udział w naukach rekolekcyjnych i spowiedzi św. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

3. Dnia 2 kwietnia w Sandomierzu pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się obchody Niedzieli Palmowej. Początek na Rynku Starego Miasta. O godz. 10 poświęcenie palm, a następnie procesja do Bazyliki Katedralnej na Mszę św. o godz. 10.30. Zachęcamy do udziału.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm, a na Mszy św. o godz. 11:30 procesja z palmami do figury św. Jana Pawła II, która znajduje się przy naszej Szkole Podstawowej. Z tej okazji odbędzie się wystawa palm wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II z naszego Osiedla. Wszystkich uczniów zapraszamy na Mszę św. i procesję z palmami. Zapraszamy także na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przy figurze św. Jana Pawła II na Serbinowie z okazji 18. rocznicy odejścia do Domu Ojca. Przyjdźmy aby oddać cześć naszemu Wielkiemu, Św. Rodakowi.

5. W przyszłą niedzielę Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy będzie rozprowadzał przed kościołem ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony jest na rzecz niepełnosprawnych wychowanków. W ubiegłą niedzielę na leczenie Bartusia zebrano do puszki 3819,00 zł. rodzice, rodzina i wolontariusze bardzo serdecznie dziękują za wielką życzliwość i hojność. „Bóg zapłać”.

6. Pod tablicą hr. Tarnowskiego będzie wyłożony kosz Dobrego Serca, do którego możemy składać świąteczne dary dla potrzebujących.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Pawłowskiego, Szewery i Tarnowskiego domki. Pierwsze sprzątanie w środę po Mszy św. wieczornej.

8. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Apel Jasnogórski, w sobotę – I sobota miesiąca od godz. 9:00 odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych, których nie odwiedzamy w I soboty miesiąca, o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

10. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców ul. Marczaka 11 - prosimy o przygotowanie Ciemnicy, zaś mieszkańców ul. Marczaka 9 - prosimy o przygotowanie Bożego Grobu. W poniedziałek 3 kwietnia po Mszy św. wieczornej przygotowanie Ciemnicy, a we wtorek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej przygotowanie Bożego Grobu.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.

12. Zaproszenie do wspólnego przeżywania rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Księża Dziekani zebrani w Sandomierzu wraz z Biskupem Ordynariuszem Krzysztofem Nitkiewiczem i jego współpracownikami z Kurii Diecezjalnej, zapraszają Lud Boży Diecezji Sandomierskiej do upamiętnienia 18. rocznicy odejścia do Domu Ojca, Papieża św. Jana Pawła II. W niedzielę 2 kwietnia, zgromadźmy się w naszych świątyniach i przy pomnikach wielkiego Papieża Polaka w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Bądźmy razem, aby wyrazić naszą wdzięczność św. Janowi Pawłowi II za Jego świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił i umocnił Kościół, otwierając jednocześnie naszej Ojczyźnie drogę do wolności.

13. Prezydent Miasta Tarnobrzega serdecznie zaprasza osoby samotne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w dniu 6 kwietnia br. tj. Wielki Czwartek o godz. 12:30, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2.