1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr prorektor WSD w Sandomierzu Paweł Lasek. Zapraszamy wszystkich do codziennego uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych. Zaplanujmy swój udział w naukach rekolekcyjnych i spowiedzi św. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń, w gazetce parafialnej i stronie internetowej.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm, a na Mszy św. o godz. 11:30 procesja z palmami i spotkanie rodziców i dzieci kl. III.

4. W przyszłą niedzielę Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy będzie rozprowadzał przed kościołem ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony jest na rzecz niepełnosprawnych wychowanków.

5. Pod tablicą hr. Tarnowskiego będzie wyłożony kosz Dobrego Serca, do którego możemy składać świąteczne dary dla potrzebujących.

6. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 7 i 8. Pierwsze sprzątanie w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

9. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców ul. Tarnowskiego 26 – prosimy o przygotowanie Ciemnicy, zaś mieszkańców ul. Tarnowskiego 28 - prosimy o przygotowanie Bożego Grobu. W poniedziałek 25marca po Mszy św. wieczornej przygotowanie Ciemnicy, a we wtorek 26 marca po Mszy św. wieczornej przygotowanie Bożego Grobu.

10. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 17:30 jest Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Katechezy uzupełniające dla młodzieży odbywają się na Serbinowie. Co drugą sobotę miesiąca od godz. 9:00. Cały harmonogram spotkań znajduje się w gablocie.

12. Organizujemy pielgrzymkę na Litwę w dniach 20 – 23 maja br. Zapisy w zakrystii do końca marca. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.

13. Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przebudowy placu Bartosza Głowackiego. Konsultacje w trybie stacjonarnym odbędą się w dniu 3 kwietnia br. o godzinie 17:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Szczegóły na stronie internetowej miasta.

14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.