1. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców, na Mszy św. o godz. 11:30 „Dożynki”, poświęcenie wieńców i procesja, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. 104. rocznica cudu nad Wisłą.

4. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Sikorskiego. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w każdą niedzielę, w sobotę – św. Jacka, odpust w Sielcu.

6. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Dziękujemy pielgrzymom z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę za modlitwę i pielgrzymi trud, szczególnie pielgrzymom z naszej parafii. Jutro w bazylice na Jasnej Górze zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej Mszą św. o godz. 10:30.

8. W minioną niedzielę ok. godz. 18:45 przybyła do naszej parafii jedna z grup Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę, grupa św. Michała. Wielka to łaska dla naszej parafii, że mogliśmy gościć pątników. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodziną, które wyraziły chęć przyjęcia i przyjęli ok. 70 pielgrzymów do swoich domów. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać, niech Maryja dobra Matka i Królowa z Jasnej Góry ma nas wszystkich w swojej opiece.

9. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi do kościoła. Poświęcenie wizerunków na drzwiach; św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 15 sierpnia br. na sumie o godz. 11:30. Cieszymy się, że drzwi zostały pięknie wykonane ze szlachetnego materiału i że się podobają, od teraz dwaj wielcy Polscy św. zapraszają nas do wejścia do świątyni na spotkanie z Bogiem.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. +Joanna Sułkowska, z ul. Czereśniowej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:30. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej. Wieczny odpoczynek…