1. Dzisiaj o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nabożeństwo.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Licheńskiej.

3. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Warszawskiej. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w środę – św. Piusa X, papieża, w czwartek – NMP Królowej, w piątek – św. Róży z Limy, w sobotę – św. Bartłomieja, Apostoła.

5. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać Przewodniczącym i Radzie Osiedla Dzików i Podłęże, za przygotowanie koszy i modlitewne przeżycie dziękczynienia za plony. Niech w sercu codziennie rodzą się uczucia wdzięczności wobec Pana Boga Stwórcy.

7. W dniach 13-14 września (tj. piątek i sobota) Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Jest to pielgrzymka Jubileuszowa z okazji 45. rocznicy powstania Legionu Maryi w Polsce. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pielgrzymować do Naszej Matki. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub u prezydent Legionu Maryi do 9 września.

8. Od 15 sierpnia br. w naszej parafii została wdrożona tzw. Ustawa Kamilka, która ma za zadanie ochronę małoletnich przed przemocą i zapewnienie im pomocy w przypadku skrzywdzenia. Zgodnie z wytycznymi został powołany Zespół ds. Prewencji. W parafii działa tzw. „osoba zaufania”, czyli osoba odpowiednio przygotowana i empatyczna, do której będzie można się zwrócić z prośbą o pomoc, wsparcie lub radę w trudnej sytuacji zagrażającej dobru dziecka. Zorganizowaliśmy wymagane szkolenia, w których uczestniczyli zarówno księża, jak i osoby świeckie posługujące w naszej parafii. Wspominane standardy są podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej parafii jak również w wersji papierowej w kancelarii i zakrystii oraz w wersji uproszczonej na tablicy ogłoszeń.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.