1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne, a ofiary złożone do puszki są przeznaczone na Kościół na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z młodzieżą kl. III, a za tydzień spotkanie z młodzieżą kl. II Gimnazjum. O godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
3. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Taka świeca na naszym stole wigilijnym jest widocznym znakiem więzi z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy.
4. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.30, 15.30 (po Godzinie Miłosierdzia) i 18.00 . W tym dniu rozpoczynamy w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, a nasz kościół jest Kościołem Stacyjnym gdzie możemy przez cały rok, codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, w sobotę – wspomnienie NMP z Guadelupe.

6. W ubiegłym tygodniu zostały przywiezione i ustawione nowe konfesjonały. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała jeden konfesjonał. W nadchodzącym Roku Miłosierdzia, konfesjonał jest szczególnym znakiem, Chrystusa Miłosiernego.
7. W przyszłą niedzielę 13 grudnia, Ks. Bp Edward Frankowski na Mszy św. o godz. 8.30 poświęci figurę Matki Bożej, uroczyście poświęci i otworzy Bramę Miłosierdzia oraz poświęci nowe konfesjonały i niepoświęcone witraże. Serdecznie zapraszamy.
8. Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 26 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
9. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.
10. Pan Kościelny zakończył roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Dziękujemy za życzliwość, miłe przyjęcie pana Kościelnego i złożone ofiary na ogrzewanie kościoła „Bóg zapłać”. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć pana Kościelnego, mogą dziś nabyć poświęcone opłatki po każdej Mszy św.
11. Mieszkańców ul. Szewery i Tarnowskiego - domki, prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych.
12. Pod chórem stoi kosz „Dobrego serca”, do którego można składać produkty żywnościowe dla potrzebujących na nadchodzące święta.
13. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 18 grudnia (tj. w piątek) od 9.30 do 12.00 i popołudniu od 15.30 do 17.30. Zaplanujmy swój udział w spowiedzi św.
14. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.
15. Zapraszamy chętnych, którzy by chcieli należeć do Wspólnoty Krwi Chrystusa, zapisy w zakrystii.
16. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.