Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy zakończenie Roku Wiary i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej a także Wspólnoty Intronizacyjnej NSPJ. Na Mszy św. o godz. 1130 będzie poświęcenie witraży. Poświęcenia dokona ks. kanonik Jan Sobczak długoletni misjonarz w Zambii i RPA, budowniczy kościoła św. Jadwigi i domu parafialnego w Janowie Lubelskim.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie z dziećmi kl. II i ich rodzicami, o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej diecezji XIX Tydzień Biblijny. Z tej racji każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 1800 będziemy głosić kazania o tematyce biblijnej. Serdecznie zachęcamy do jak najlepszego wykorzystania tego czasu i do wejścia w dialog ze Słowem Bożym.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.

5. W czwartek 28 listopada zapraszamy na Apel Jasnogórski ogodz. 2100.

6. Za tydzień I niedziela adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. Msze św. w dni powszednie będą: o godz. 700 adwentowa, a o godz.1800 roratnia. Na godz. 1800 zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież z adwentowymi lampionami. Będziemy dla nich głosić Słowo Boże, a dzieci będą codziennie otrzymywały pamiątkowe obrazki. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu lampionów.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Polnej (od nr 26 do końca). Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę - św. Andrzeja Ap.

9. W ostatnim tygodniu ofiarę na kościół złożyli: z ul. Marczaka 9 – 100zł. z ul. Dzikowskiej – 50zł. Za wszystkie ofiary i ludzką życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”.

11. Odwołujemy pielgrzymkę do Częstochowy z powodu małej liczby chętnych. Osoby, które dokonały wpłaty prosimy o odbiór pieniędzy w zakrystii.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.