Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie młodzieży kl. II Gimnazjum, a na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie i uroczyste wręczenie medalików dzieciom kl. II ispotkanie z rodzicami. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie.

3. W dalszym ciągu można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Cena 5 zł. Taka świeca na naszym stole wigilijnym będzie widocznym znakiem więzi z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy.

4. Pan Kościelny po każdej Mszy św. rozprowadza opłatki pod chórem.

5. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Fatimskiej.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucji, dz. im. i 32 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić za Ojczyznę i za poległych w jej obronie. W sobotę – św. Jana od Krzyża, prezb. dK.

7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 19 grudnia tj. czwartek od 930 do 1200 i popołudniu od 1530 do 1730. Już dziś zaplanujmy swój udział.

8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Sadowej i Jabłoniowej. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

9. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”.

10. W ostatnim tygodniu ofiarę na kościół złożyli: z ul. Sikorskiego – 100zł, z ul. Czereśniowej – 50zł, z ul. Dzikowskiej – 30zł. Za wszystkie ofiary i ludzką życzliwość składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Dziękujemy Panu, którzy wykonał wieczną lampkę przy tabernakulum, a także tym Panom, którzy wczoraj wymienili reflektor w prezbiterium. Za trud i dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców ul. Wiejskiej o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym.

13. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się 14 grudnia w parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Szczegóły na plakacie.

14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.