1. Dzisiaj o godz. 1730 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy w tym dniu post. Po Mszy św. o godz. 700 będzie łamanie się opłatkiem w świątyni i przekazanie „światełka betlejemskiego”. Nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 1800. W tym czasie zasiądziemy do stołu wigilijnego. Niech to będzie czas pokoju i radości. Powstrzymajmy się od alkoholu. Nie zapominajmy o wspólnym rodzinnym kolędowaniu. O godz. 2400 Uroczysta Pasterka. Zachęcamy do licznego udziału. Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. W naszym kościele będą odprawione Msze św. o godz. 830, 1000, 1130 i 1800.
4. W czwartek drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w czwartek – św. Szczepana, w piątek – św. Jana Ap i Ewangelisty, w sobotę – św. Młodzianków i Apel Jasnogórski o godz. 2100.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać, mieszkańcom ul. Wiejskiej, za przygotowanie dekoracji świątecznych, Panom którzy przywieźli choinki i Panom Strażakom za ich obsadzenie, dziękujemy za jabłka i aniołki na choinkę, Państwu Truniarzom dziękujemy za kwiaty.
7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Dzikowskiej od wału do końca. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
8. Dziękujemy Panu Danielowi i wszystkim tym osobom, które włączyły się w przygotowanie ruchomej szopki do naszej świątyni. Dziękujemy Pani, która uszyła kotarę do kościoła na główne drzwi i tym, którzy przyczynili się i wykonali oświetlenie zewnętrzne witraży. Niech Bóg wynagrodzi za trud i dobre serce. „Bóg zapłać”.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” jest płyta z kolędami, kalendarz i artykuł o powstaniu naszej szopki. Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”.
10. Rozdawanie paczek dla potrzebujących będzie w poniedziałek od 1700 do 1800.
11. Został wykonany projekt witraży do naszej świątyni. Można je obejrzeć pod chórem w gablotce. Mamy nadzieję że się spodobają. Termin realizacji zależy od naszych możliwości i fundatorów na których liczymy.
12. W sobotę 28 grudnia rozpoczynamy Wizytę duszpasterską. Przed przyjęciem księdza przygotowujemy na stole krzyż, świece, wodę święconą, Pismo św. i jak są dzieci zeszyty do religii. Ministranci zapowiadając kolędę podają przybliżony czas przybycia księdza, dlatego prosimy o zrozumienie i w miarę możności oczekiwanie z całą rodziną na kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do nas. Z okazji kolędy składamy dobrowolne ofiary, które przeznaczone są na utrzymanie, funkcjonowanie i inwestycje w kościele. W sobotę 28 grudnia rozpoczniemy Wizytę duszpasterską od ul. Polnej – x. Jan i ul. Wiącka, Rejtana, Freyera – x. Mirosław. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej i w naszej gazetce parafialnej.
13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. „Szczęść Boże”.