1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz.17:00 spotkanie Róż Różańcowych, a o 17:30 pierwsze Gorzkie Żale. Po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. III Gimnazjum, a za tydzień spotkanie młodzież kl. II Gimnazjum.
2. Zachęcamy do obejrzenia wystawy „pro life”, która przez tydzień będzie w naszej świątyni.
3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech to będzie czas dobrych postanowień, nawrócenia i prawdziwego powrotu do Boga.
4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Znajdźmy czas na rozważanie Zbawczej Męki Chrystusa.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 2 kwietnia. Nie zlekceważmy tego czasu. Tak planujmy nasze zajęcia, by znaleźć czas na dobre przeżycie tych świętych dni ćwiczeń rekolekcyjnych.
6. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Paderewskiego 1-30. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
8. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.
9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – dzień modlitw w intencji kobiet, w piątek – początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.
10. Została wydana przez naszą parafię książka-album pt. „Dotyk Miłosierdzia”, upamiętniająca wydarzenia z Roku Miłosierdzia jakie miały miejsce w naszym kościele Stacyjnym. Książka będzie do nabycia w przyszłą niedzielę. O naszej książce jest wzmianka w tygodniku „Niedziela”.
11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.