Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

mikolaj 24W adwentowe czuwanie w środę 6 grudnia 2023 roku wpisuje się wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który przypomina, że miłosierdzie wobec potrzebujących, otwartość na drugiego człowieka o dobroć wobec bliźnich nie są dodatkiem do chrześcijaństwa, ale jego integralną częścią – milczącym, ale bardzo mocnym i skutecznym sposobem świadczenia, że spotkaliśmy Jezusa Chrystusa. Przyjdź Panie Jezu.

Na Mszy św. roratniej o godz. 18:00 ksiądz wikariusz Sylwester Utnik w czasie wygłoszonego kazania - by uwrażliwić ludzkie serca na biedę i nieszczęścia innych - przypomniał, kim był i jak naprawdę postępował Święty Mikołaj. Prosił by wspólnie sprawić, aby w tym roku dzień Świętego Mikołaja był dla wszystkich dzieci prawdziwym świętem radości, miłości, pokoju i nadziei.

A po zakończeniu Mszy św. roratniej  do naszego kościoła przybył wyczekiwany przez cały rok Mikołaj. Wszedł głównymi drzwiami, podszedł do ołtarza i tam został przywitany przez wszystkie dzieci. Na prośbę księdza proboszcza Jana Zająca wylosował serduszko z nazwiskiem dziecka, które zabrało na jeden dzień figurę Matki Bożej do domu.

A potem się zaczęło. Prezenty, słodycze, zimne lody, paczka dla każdego dziecka. Działo się. Było radośnie i wesoło a żadne dziecko nie wyszło z kościoła bez prezentu, bez uśmiechu.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.