Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

skupienie 22W sobotę 9 grudnia 2023 roku w naszym kościele odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 Mszą św. koncelebrowaną, w której uczestniczyli: ks. biskup Edward Frankowski, ks. Rafał Kusiak - Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej, ks. Witold Płaza – proboszcz Parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zakrzowie i ks. proboszcz Jan Zając. Swoim śpiewem i grą na organach Pani Aneta Surowiec uświetniła modlitewne spotkanie w naszej parafii.

Ksiądz biskup Edward Frankowski w swojej homilii przedstawił dwie wybitne postacie. Pierwsza postać to zmarła 24 listopada tego roku profesor Wanda Wiktoria Półtawska, polska lekarka i bliska przyjaciółka Jana Pawła II, która była obecna przy Jego śmierci. Druga postać to śp. prałat Michał Józefczyk - proboszcz parafii pw. MBNP na Serbinowie i budowniczy naszej parafii.

Na koniec homilii ks. biskup powiedział: „…Akcja Katolicka to jest nadzieja, im bardziej będziemy prawdziwie chrześcijańscy i będziemy wierni w wypełnianiu tych zadań, które przed nami stoją w tych czasach, które są dzisiaj, tym bardziej będziemy mieć satysfakcję i inni pójdą za nami. Ale wtedy gdy będzie praca taka jak była i jest w Tarnobrzegu, taka jaką podejmowała pani profesor Wanda Półtawska. Taką postawę trzeba mieć, wtedy będzie dużo dobra, będzie zwycięstwo co daj nam Boże.”

Na zakończenie Mszy św. Pani Bożena Kapuściak - Prezes Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej, podziękowała ks. biskupowi, kapłanom i wszystkim członkom Akcji Katolickiej za przybycie na Adwentowy Dzień Skupienia do Tarnobrzega. Zaprosiła wszystkich na poczęstunek i konferencję. Spotkanie adwentowe zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona na Zamku Tarnowskich.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.