Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

ksiadzW dniu 17 grudnia 2023 roku w trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości gościliśmy w naszym kościele ks. Krystiana Musiała, który jest sędzią w Sądzie Biskupim w Sandomierzu. Ksiądz Krystian Musiał na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże mówiąc:

„…Adwent to jest czas kiedy z jednej strony, my czekamy na Boga ale jest też to czas kiedy Bóg czeka na nas. I czasem kiedy wchodzimy życie każdego z nas, myślę że można by porównać go w tej relacji do Boga i do drugiego człowieka...”

„…Sens Adwentu to ujrzeć Boga i drugiego człowieka. Zobaczyć Jego obecność, kim On jest w moim życiu. Może nawet nieraz potrzeba wytyczyć na nowo szlak do tego Boga czy do konkretnego człowieka…”

„…Adwent to czas pojednania się z tym co było. Zadanie jest o tyle ważne, że jeśli nie pojednamy się z tym co się wydarzyło w naszym życiu, jeśli nie zaakceptujemy tego co nam się wydarzyło - tego dobrego albo tego złego - to nie będziemy w stanie przeżywać mojego życia tu i teraz świadomie. Dopóki ciągle będziemy jeszcze zajmować się tymi starymi zranieniami, takimi smutkami, rozczarowaniami, nie spełnionymi nieraz pragnieniami czy tęsknotami, dopóki ciągle będziemy zajmowali się tym wszystkim co pozostało w moim życiu wcześniejszym niezałatwione, nie będziemy w stanie być w stanie czuwania, bo ciągle będziemy zajęci przeszłością. Tak naprawdę nikt nie może żyć teraźniejszością jeśli nie zajął stanowiska wobec tych trudnych spraw w swojej przeszłości. Jeśli nie uporządkujemy swojej przeszłości to nie będziemy w stanie pójść dalej.”

„…Druga pokusa i wypaczenie tego czuwania to jest marzycielstwo. Czasem może to być taka forma ucieczki przed moim życiem, które mam teraz. Przed problemami, które stają się dla mnie życiem. I może się okazać, że ktoś z nas nieraz nie potrafi zrezygnować z takiego ciągłego świata fantazji i marzeń.
A Adwentowe czuwanie to jest nic innego jak ciągłe otwieranie drzwi Chrystusowi. Adwent uczy nas, że to dzisiaj mamy być gotowi, to dzisiaj mamy coś do zrobienia…”

„…Kiedy przekroczyliśmy już połowę Adwentu może warto dzisiaj spróbować zadać sobie pytania. Niech każdy z nas w bliskości kościoła odpowie sobie w cichości własnego serca – Co twoje życie bracie i siostro mówi innym o tobie. Co ty sam swoim postępowaniem mówisz innym o sobie.
I drugie pytanie – czy w twoim życiu jest miejsce dla Boga. Jeśli tam go nie ma albo jest go za mało to co sprawia, że tego miejsca nieraz zaczyna ci w moim życiu brakować…”

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.