Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

pasteerka 21Pasterka, jedna z najważniejszych Mszy św. w tradycji Kościoła została odprawiona w naszym kościele o północy z niedzieli na poniedziałek z 24 na 25 grudnia 2023 r. Poprzedził ją koncert kolęd o godz. 23:30 w wykonaniu Izabeli Samołyk i Damiana Lisa. Pasterka, która rozpoczęła obchody uroczystości Bożego Narodzenia, miała wyjątkowy klimat i towarzyszyło jej śpiewanie kolęd.

Przed Mszą św. ksiądz proboszcz Jan Zając uroczyście w procesji zaniósł Dzieciątko Jezus do żłóbka, który znajduje się w naszej ruchomej szopce. Po raz pierwszy ruchoma szopka dekorowała naszą świątynię na Pasterce w 2013 r. Konstruktorem i wykonawcą naszej szopki jest Pan Daniel Łukawski.
W czasie Pasterki modliliśmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Ksiądz proboszcz Jan Zając, który przewodniczył Mszy św. przywołując w homilii słowa proroka Izajasza: „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką”, które zapowiadały tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, podkreślił, że dziś, twa tysiące lat po wydarzeniu w Betlejem, ludzie potrzebują światłości, bo kroczą w ciemnościach jak ten naród wybrany.
Prosił abyśmy nie zatrzymali na tajemnicy Betlejem, na tajemnicy Bożego Narodzenia, ale poszli dalej, uświadamiając sobie, po co Jezus przyjął ludzką naturę, dlaczego Bóg nie wyrzekł się świata, nie wyrzekł się człowieka, ale dał swojego Syna.
Powiedział również, że tylko wtedy, kiedy w tym duchu spojrzymy na Betlejem, będziemy przeżywać Boże Narodzenie przy ołtarzu w czasie każdej mszy świętej. „…W czasie eucharystii, kiedy kapłan wypowiada słowa konsekracji, przeżywamy Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy uczestniczymy w Mszy świętej, rodzi się w nas i dla nas Jezus Chrystus." - podkreślił ksiądz proboszcz.
Na zakończenie Pasterki ksiądz proboszcz złożył wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.