Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

imieniny 12W święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty swoje imienny obchodził ksiądz proboszcz Jan Zając. W intencji Solenizanta w środę 27 grudnia o godz. 18:00 została odprawiona  Msza św. koncelebrowana z udziałem wszystkich księży posługujących w naszym kościele. Po Liturgii ks. Sylwester Utnik złożył Solenizantowi piękne życzenia w imieniu swoim i pozostałych kapłanów. Po nich życzenia złożyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza i Wspólnot działających w naszym kościele. Wszyscy wspólnie zaśpiewali księdzu proboszczowi pieśń „Życzymy, życzymy…”.

W trakcie Mszy św. ks. Jan pobłogosławił wino, które po zakończeniu liturgii i życzeniach ks. Sylwester podał wiernym do picia. Jest to bardzo stara tradycja Kościoła, sięgająca czasów średniowiecza Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.