Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie beatyfikowanej 10 września 2023 roku Rodziny Ulmów peregrynują po polskich diecezjach.
Peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów rozpoczęła się dwa tygodnie po beatyfikacji, w niedzielę 24 września 2023 roku podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
Relikwie w poszczególnych diecezjach będą przebywać od sobotniego popołudnia i w następną sobotę zostaną przekazane do kolejnej diecezji. Peregrynacja potrwa do września 2024 roku.

W naszej Diecezji Sandomierskiej peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci będzie dniach 20-27 kwietnia 2024 r. i zacznie się w naszym rejonie tarnobrzeskim w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie w sobotę 20 kwietnia.

Program peregrynacji relikwii w rejonie tarnobrzeskim
20 kwiecień 2024 r.  sobota

godz. 17:00 - wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów,
godz. 17:15 - konferencja pt. „Modlitwa w rodzinie Ulmów” – ks. dr Rafał Kobiałka,
godz. 18:00 - Msza św.,
godz. 20:00 - różaniec w intencji małżeństw i rodzin,
godz. 21:00 - Apel Jasnogórski z udziałem Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.

21 kwietnia 2024 r. niedziela

Msze święte z udziałem kapłanów i wiernych poszczególnych parafii z dekanatów rejonu tarnobrzeskiego.
Dla dekanatu tarnobrzeskiego Msza św. o godz. 11:30 pod przewodnictwem ks. dziekana Adama Marka, kazanie wygłosi ks. dr Dariusz Sidor, ojciec duchowny dekanatu.
O godz. 16:00 pożegnanie relikwii.