Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W środę 22 maja 2024 roku trzecioklasiści – zgodnie z coroczną tradycją – po I Komunii świętej i zakończeniu Białego Tygodnia wybrali się wraz z rodzicami, nauczycielami i księdzem proboszczem Janem Zającem na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie.

Po drodze dzieci zatrzymały się w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Sulisławicach by podziękować Matce Bożej za dar I komunii świętej. Następnie pielgrzymka dotarła do Kałkowa gdzie dzięki wspaniałej pogodzie dzieci mogły spacerować po kalwaryjskich dróżkach, zwiedzić budowlę zwaną Golgotą – wysoki na 33 metry budynek, w którym usytuowane są kaplice upamiętniające martyrologię narodu polskiego i zwiedzić mini ZOO.
Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza Święta, podczas której dzieci podziękowały Panu Jezusowi przez przyczyną Maryi, Pani Świętokrzyskiej za łaskę przyjęcia dwóch sakramentów pokuty i Eucharystii. Dzieci zawierzyły się Matce Bożej na kolejne lata życia w łączności z Bogiem.
Po południu po całym dniu pielgrzymowania roześmiana grupa pielgrzymów wróciła do Tarnobrzega.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.